O Nas

Był rok 2009, kiedy to dwójka młodych osób postanowiła zacząć działać na przestrzeni kultury w mieście zwanym Lubartowem. Spędzili wiele godzin na przygotowaniach i chęci realizacji zamierzonego zadania. Nie było to tak łatwe jak im by się wydawać mogło. I tak rozpoczynała się wytężona praca.

Nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy jak nazwać organizację, czyli stowarzyszenie, które chcieliśmy stworzyć. „A może by tak otworzyć przypadkową stronę w słowniku?” – zaproponowałem. „Spróbujmy” – taka była odpowiedź. Co prawda musieliśmy trochę tych kartek przerzucić, żeby w końcu natrafić na Evergreen. Słowo, które oznaczało nieskończoność. „Zawsze zielone. Tak to jest to!” Dodaliśmy do tego słowo my – mając na myśli My – jako zespół i MY jako mój. I tak powstało „My Evergreen”. Organizacja nie powstała a nazwa została – ponadczasowa. W końcu w roku 2012 doczekała się swojego zaszczytu i tak będzie trwać już na wieki.

Evergreen (od ang. evergreen, czyli wiecznie zielony) – określenie (głównie w dziennikarstwie muzycznym) piosenki, utworu muzycznego cieszącego się niesłabnącą popularnością przez wiele lat, często wykonywanego przez różnych wykonawców, czasem w kolejnych pokoleniach, inaczej standard. Do klasy evergreen zalicza się utwory, które przeszły próbę co najmniej 20 lat.

Przykładami takich przebojów wszech czasów mogą być np.: Besame MuchoCheek To CheekLa PalomaLove LettersThe Man I LoveMoon RiverOver the RainbowRamonaSmoke Gets In Your EyesSt. Louis BluesStardustSummertimeVaya Con DiosVolareWhen I Fall in LoveYesterday, What a Wonderful WorldEverlasting Love.

Chcesz do nas dołączyć? Odezwij się do nas! Czekamy na Ciebie – biuro@myevergreen.art.pl

Patryk Kuś

Patryk Kuś – Prezes Fundacji

Jakub Kędzierski

Jakub Kędzierski

Skip to content