Relacja z panelu „Co z ta kulturą? 2.0”

Co z tą kulturą? 2.0

29 czerwca 2013 roku odbył się drugi panel dyskusyjny organizowany przez Fundację My Evergreen.  Był on częścią większego projektu – Reakcja Łańcuchowa – który ma na celu zbadanie poziomu uczestnictwa w kulturze mieszkańców miasta. W panelu dyskusyjnym poruszone zostały tematy takie jak: Animator jako wnikliwy obserwator życia publicznego. Jak wspierać inicjatywy kulturalne? Jak wykorzystać potencjał NGO? Bunt na sprzedaż. dlaczego kultury nie da się zagłuszyć? Kultura jest komunikacją a komunikacja jest kulturą. W dyskusji wypowiedzieli się prelegenci: dr Piotr Celiński, Piotr Choroś, Michał Kaczor, Ewa Kozdraj, Szymon Pietrasiewicz, Piotr Vienio Więcławski.

Na panelu przedstawione zostały wyniki ankiety na temat uczestnictwa w kulturze mieszkańców Lubartowa. Z przeprowadzonych ankiet wynikło, że jedynie 32% badanych uczestniczy w życiu kulturalnym Lubartowa.  A 68% nie uczestniczy. 77% osób chodzi na koncerty i imprezy plenerowe, 18% na wystawy i 5% na akcje charytatywne. Wydarzeniami kulturalnymi, które najbardziej kojarzą się z Lubartowem są: Dni Lubartowa (443 osoby), Święto Roweru (394 osoby) oraz Biesiada Czerwcowa (387 osób).

Na zakończenie panelu wystąpił raper – Piotr Vienio Więcławski Po koncercie zapytaliśmy uczestników o wrażenia z koncertu. Oto przykładowa wypowiedź […]Molesta Ewenement, to była pierwsza płyta. Z tego co pamiętam byłem małolatem, której pierwszej słuchałem i rozpoczęła hip-hop tak naprawdę w Polsce. Po prostu są świetni byli świetni i będą świetni!  Nie mówiąc już o Vieniu. […] Bardzo mi się podobał koncert, teksty z przekazem. Było bardzo fajnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content