Rekrutacja Zakończona

logo-reakcja-lancuchowa

Masz 15 – 30 lat, jesteś z województwa lubelskiego i interesujesz się kulturą lokalną? Zapraszamy Cię do uczestnictwa w Reakcji Łańcuchowej

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Młodzież w działaniu” Akcja 1.2 – Inicjatywy Młodzieżowe.

logo_Program_MWD_PL

Na zgłoszenia czekamy do 13 czerwca!

———-> formularz zgłoszeniowy Reakcja Łańcuchowa <———-

na zgłoszenia odpowiemy do 14 czerwca

Projekt Reakcja Łańcuchowa to:

 • Warsztaty dziennikarskie i filmowe z zawodowcami
 • Możliwość współpracy ze znanymi osobami
 • Okazja na sprawdzenie swoich sił w organizacji wydarzeń

A ponadto zyskasz:

 • Nowe znajomości
 • Nowe umiejętności
 • Cenne doświadczenie
 • Twórczo spędzony czas
 • Będziesz kreatorem zmiany na lepsze

plakat-reakcja-lancuchowa
Reakcja Łańcuchowa to projekt mający na celu budowanie relacji i dawanie szansy młodym ludziom z Lubartowa i okolic na wyrażanie siebie i naukę. Chcemy aby reakcja łańcuchowa zachodziła nie tylko we współpracy z trzema sektorami, które kreują społeczność lokalną ale jak i w umysłach uczestników. Reakcja Łańcuchowa to badanie kultury, burze mózgów, warsztaty, panele dyskusyjne, rozwijanie zainteresowań i kreowanie własnego środowiska. Trzeba powiedzieć, że w Lubartowie nie ma świadomości wartości jakim jest kultura. Chcemy kreować swoje środowisko lokalne i sprawiać, że społeczeństwo zmieni postrzeganie na temat swojego miasta i stanie się jego kreatorami. Reakcja łańcuchowa w największym stopniu skupia się na dialogu i działaniu z niego wynikającym. Chcemy stworzyć platformę wymiany doświadczeń i możliwości, która w późniejszym czasie przeistoczy się w wykreowanie standardów w działaniach na przestrzeni kultury. Reakcja Łańcuchowa jest nieskończona czym nawiązuje do naszej nazwy i misji. Chcemy aby ten projekt sprawił, że wszyscy doświadczą czegoś nowego co spowoduje zmianę na lepsze.

 

Naszą rolą w tym projekcie będzie wywołanie dyskusji na temat kultury lokalnej w powiecie lubartowskim, oraz zbadanie poziomu tej kultury. Chcemy przy tym włączyć ludzi ze społeczności lokalnej aby również współtworzyli kulturę. Jako, że jesteśmy organizacją apolityczną i nową – łatwiej nam indywidualnie kreować działania w zastanej sytuacji regionu, w którym organizacje˛ zamiast współpracować konkurują ze sobą nawzajem. Dlatego też w projekcie nie uwzględniliśmy współpracy z żadną organizacją i bazujemy tylko na swoich zasobach. W długofalowym myśleniu chcemy znaleźć wspólny język ze wszystkimi organizacjami i chcemy być jednostką kreującą działania lokalne na polu kultury.

 

Główne punkty z harmonogramu Reakcji Łańcuchowej :

 •  czerwiec – 25,26,27 czerwca – 3 dniowy wyjazdowy warsztat integracyjno – filmowy w miejscowości firlej
 •  czerwiec – panel dyskusyjny co z tą kulturą? 2.0 (29.06)
 • lipiec – warsztaty dziennikarskie, promowanie reakcji łańcuchowej
 •  lipiec/sierpień/wrzesień/październik – warsztaty; praca nad tworzeniem projektów filmowo/ dziennikarskich – spotkania ustalane będą z uczestnikami ( nie mniej niż 2 x w miesiącu)
 • październik – panel dyskusyjny co z tą kulturą? 3.0 (19.10); podsumowanie projektu
 • listopad/grudzień – realizacja publikacji

 

Warsztaty z realizacji filmowej i montażu poprowadzi:

 • Michał Ziela Zieliński – Reżyser i montażysta człowiek kreatywny szukający inspiracji w świecie który go otacza. Twórca wielu wideoklipów, form dokumentalnych oraz krótkich form filmowych. Jego ulubioną formą filmową jest jedna minuta. Jako montażysta montował teatry telewizji , dokumenty oraz filmy krótkometrażowe. Często zapraszany do współpracy jako operator do niekonwencjonalnych produkcji filmowych gdzie nie tylko wiedza podstaw realizacji się liczy ale stworzenie odpowiedniego klimatu filmowego w którym nie ma dla niego granic.

 

Masz pytanie – pisz: patryk@myevergreen.art.pl

Uczestnictwo w projekcie jest darmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content